Minket is elért a baj, a fertőzések és sérülések miatt épphogy ki tudtunk állni a Steaua ellen. Le a kalappal a pályára lépő fiúk előtt, keményen dolgozva így is behúztuk a kétszer 3 pontot. Gyergyói Hoki Klub–Steaua 6–0 (3–0, 1–0, 2–0) és 4–3 (0–1, 3–1, 1–1).

Fotók: Beliczay László/Székelyhon

Ez nem hiányzott, de valahol számítani lehetett rá: minket is elért a koronavírus, keretünkből három személynél is kimutatta a fertőzést az első idei romániai bajnoki mérkőzés előtti kötelező tesztelés. A  jó hír, hogy mindhárman teljesen jól vannak, tünetmentesek.

Jónéhány sérültünk is van, ezért csupán a minimális létszámmal, mindössze 13 mezőnyjátékossal és két kapussal vállaltuk a játékot. Nem akartuk, hogy elmaradjon az első mérkőzés, még akkor sem ha így lényegesen csökkentek az esélyeink. Tekintetbe vettük az ellenfelünk erőfeszítéseit is, akik napokkal ezelőtt eljöttek Gyergyószentmiklósra és készültek a mérkőzésre.
A piros-fehéreket szükségmegoldásként hirtelen edzővé vált Góga Attila irányította. Igencsak jól alakult az első meccse ilyen szerepkörben: sima 6–0-ás győzelem lett a vége.
St-Amant mesterhármast szerzett, és kiosztott két gólpasszt Benedek 1+1-et tett a közösbe, Ruczuj pedig hibátlanul lehozta a mérkőzést.
A meccs teljesen egyoldalú volt, akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, de hát minden nem mehet be... Lényeg a 3 pont.

Fotógaléria

A 3 pont másnap is meglett, de ezúttal keményen meg kellett szenvedni érte. A lábak még fáradtabbak voltak, nehezen működött minden, és bizony benne volt a pakliban az is, hogy nem kívánt módon zárul a meccs. Azonban annyival ilyen megtépázva is jobbak vagyunk a Steauánál, hogy nehéz helyzetben is felül tudjunk kerekedni rajtuk. Az első harmad végi 0–1-re a másodikban hárommal válaszoltunk, sorrendben Csergő, Benedek és Kozma is eredményes volt. Nem lazíthattunk ekkor sem, mert a Steaua visszajött és a 44. percben már 3–3-at mutatott az eredményjelző.
Benedek Roli azonban még egyet villant, és látványos gólt kanyarított Uruc kapujába, eldöntve a mérkőzést. Túl vagyunk rajta valahogy.

Romániai jégkorongbajnokság alapszakasz, 2020. október 19.:
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 6–0 (3–0, 1–0, 2–0).
A mérkőzés alakulása: 1–0 gólszerző: Ouellette Shawn St-Amant (5. perc, gólpassz: Benedek Roland); 2–0 Biró Gergő (11., Ferencz Csibi Róbert); 3–0 Benedek Roland (19., Ouellette Shawn St-Amant EE); 4–0 Ouellette Shawn St-Amant (21., Szigeti Ákos, EE); 5–0 Ouellette Shawn St-Amant (33., Timur Raszulov); 6–0 Kozma Zsolt (42., Ouellette Shawn St-Amant).
Kapura lövések: 52–25
Emberelőnyben töltött idő: 12,31–6,00

Romániai jégkorongbajnokság alapszakasz, 2020. október 20.:
Gyergyói Hoki Klub–Steaua 4–3 (0–1, 3–1, 1–1).
A mérkőzés alakulása: 0–1 gólszerző: Antal Alfréd (19. perc, gólpassz: Andrei Filip); 1–1 Csergő Hunor (28., Biró Gergő, Igor Bobcek, EE); 2–1 Benedek Roland (30., Timur Raszulov, Mitchell Jones); 3–1 Kozma Zsolt (38., Szigeti Ákos); 3–2 Lőrincz Levente (40., Sándor Emil, Antal Alfréd); 3–3 Andrei Filip (45.); 4–3 Benedek Roland (49., Mitchell Jones, EE).
Kapura lövések: 36–38
Emberelőnyben töltött idő: 8,04–7,54