Másodedzőből csapatvezető lett Góga Attila a Gyergyói Hoki Klubnál, és úgy érzi egy új ajtó nyílt meg számára. Mindig is érzett affinitást a csapatmenedzselés iránt, amibe már bele is kóstolt az utóbbi években. Alig ért haza a vébéről, már neki is kezdett az új feladatnak.
„Amikor véget ért az utolsó meccsünk is a vébén, furcsa, vegyes érzés volt bennem, hiszen tudtam már, hogy mostantól már nem a jégen és nem a padon leszek a játékosokkal. Egy új szakasz következik most az életemben. Ez semmiképp nem visszalépés, hanem mindenképpen előrelépés. Sokkal több lesz a feladat, sokkal többrétűbb a munka. Örülök neki, hiszen mindig érdekelt a csapat menedzselés, amit bizonyos részben már végeztem is az utóbbi pár szezonban, és a játékosoktól is pozitív visszajelzéseket kaptam ebben. Amikor pár hónapja megkaptam ezt a felkérést, úgy gondoltam, miért is ne?” – vázolja a segédedzőből csapatvezetővé válást kísérő érzéseit.
Nem gondoltál esetleg arra, hogy ha ugyan Szilassy Zoltán sportigazgató lesz, de te maradhatnál a padon, akár te lehetnél a vezetőedző?
„Azt gondolom, hogy a mostani változás nem erről szólt számomra sem. Ha úgy döntöttem volna, hogy továbbra is edzőként akartam volna dolgozni egy felnőtt csapatnál, akkor váltanom kellett volna, akár várost, de lehet, hogy országot is. Ezt semmiképp nem akartam. Itt van a családom, nem akarnék távol lenni tőlük. És itt van a Gyergyói Hoki Klub, ahol nagyon jó körülmények között lehet dolgozni. Egy fejlődő szervezet, amelyben nagy a potenciál, és mindenképpen részese szeretnék maradni az előrehaladásnak. Ami itt van az nagyon biztató és hű akarok maradni Gyergyóhoz, ehhez a klubhoz.
Arra, pedig, hogy nem szerettem volna-e vezetőedző lenni Zoli helyén, pedig azt tudom mondani, hogy három év másodedzősködés után nem érzem, hogy már kész lennék arra, hogy egy ilyen topcsapatnál vezetőedző lehessek. Más edzőknek is ennél több év tapasztalat kell ahhoz, hogy egy ilyen lépést megtehessenek.”
Konkrétan mi is mostantól a te feladatod?
„Gyakorlatilag minden szervezési kérdés, utaztatás, szállások leszervezése, papírmunkák, hosszan lehetne sorolni. Mindenesetre ez nem egy 8 órás munka, hanem heti 7 napon át 24 órás feladat, amely nyáron sem áll le. Most például az érdi próbajáték szervezése zajlik, ott is nagyon sok mindent kell kilogisztikázni, hogy minden a helyén legyen. És persze készülünk a következő szezonra.”