Az Erste Ligában válogatott meccsek miatt szünet volt, öt játékosunk, valamint két edzőnk is szerepet kapott Magyarország nemzeti együttesében a Sárközy Tamás emléktornán. Eközben a romániai bajnokság nem állt le, sőt igencsak zsúfolt programban kellett helytállni.

Öt felnőtt GYHK játékos és öt gyergyói fiatal játszott válogatott meccseket

A Gyergyói Hoki Klub öt játékosa, Fejes Nándor, Császár Hunor, Sárpátki Tamás, Szigeti Ákos és Vincze Péter is pályára lépett, a magyar válogatottban a szakmai stábban pedig Szilassy Zoltán és Jukka Kontsas töltött be fontos szerepet.
Fejes és Szigeti a nemzeti együttes mindhárom mérkőzésén, azaz Japán, Franciaország és  Ukrajna ellen is szerepelhetett, Sárpátki és Vincze a japánok és az ukránok ellen játszott, míg Császár az utolsó mérkőzésen mutatkozhatott be.
Ugyanebben az időszakban a romániai U20-as válogatott Litvániában szerepelt egy felkészülési tornán. A csapatban 5 gyergyói fiatal játszott, Olaru Alex a GYHK együtteséből, Szabó Tas és Molnár Ákos a GYHK junior csapatából került be a válogatottba, Lázár Menyhért és Kosza Kristóf a Sapientia U23 játékosaként kapott behívót.
Eközben itthon nélkülük is meccseket kellett játszani.

Elsőként a Galaci CSM együttesét fogadtuk, akikkel szemben az első találkozón alulmaradtunk, másnap azonban hosszabbításban megszereztünk két pontot. Egy erős csapat ez a galaci, akik ellen teljes kerettel sem lenne könnyű.

Romániai jégkorongbajnokság 2022. 11. 8. és 9.
Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 5–7 (2–1, 1–4, 2–2).
Gólszerzők: Matias Haarnaen (18. és 37. perc), Brance Orbán (18.), Chris Bodó (59.), Daniel Tranca (60.), illetve Jurij Nazarov (14.), Konsztantin Csernyuk (24,. 37., 49.), Artyem Szurszov (28.), Alekszander Nyezsnamov (33.), Vitalij Kiricsenko (55.).
Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 4–3 (1–3, 1–0, 1–0, 1–0)
Gólszerzők: Brance Orbán (5. perc), Chris Bodó (24.), Jimi Jalonen (46.), Sébastien Sylvestre (65.), illetve Artyem Szurszov (8., 17.), Vitalij Kiricsenko (14.).

Ezt követően a papírformának megfelelően sokgólos meccseken vertük a Sportul Studențesc együttesét.  4 ifi, azaz Mondics Milán. Răzvan Timaru, Fehér Csanád és Fodor Dávid életükben először szerepelhettek a felnőttek között, és a lehetőséget jó játékkal, gólokkal, gólpasszokkal hálálták meg.

Romániai jégkorongbajnokság 2022. 11. 11. és 12.
Sportul Studențesc-Gyergyói Hoki Klub 2-18 (0-4,  1-8, 1-6)
Gólszerzők: Anton Florian és Fetes Norbert, illetve Jimi jalonen és Sébastien Sylvestre 3-3, Răzvan Timaru, Silló Arnold, Györfy Tihamér és Fehér Csanád 2-2, Sándor-Székely Ottó, Mathias Haaranen, Vincze Gergő, és Biró Gergő 1-1.
Sportul Studențesc-Gyergyói Hoki Klub 1-14 (0-4,  1-8, 1-6)
Gólszerzők: Iulian Chitac, illetve Silló Arnold és Devin DiDiomete 4-4, Răzvan Timaru 2, Tódor Csaba, Mondics Milán, Fehér Csanád és Biró Gergő.

Következett a Sapientia U23, ahol továbbra is tartalékosan szerepeltünk, de a pontok sorsa így sem volt kérdéses. Az első meccs végeredménye pedig 1–10 lett javunkra, míg másnap 1–5. Itt újabb újoncot avattunk, Molnár Ákos is lehetőséget kapott Timaru, Fodor és Mondics mellett.

Romániai jégkorongbajnokság 2022. 11. 15. és 16.
Sapientia U23–Gyergyói Hoki Klub 1–10 (0–3, 0–2, 1–5)

Gólszerzők: Salamon Ervin illetve Brance Orbán 3, Sébastien Sylvestre 3, Daniel Trancă, Chris Bodó, Sándor-Székely Ottó, Kozma Zsolt.
Sapientia U23-Gyergyói Hoki Klub 1-5 (0–2, 1–1, 0–2)
Gólszerzők: Szőcs Zalán, illetve Császár Hunor, Fodor Dávid, Fehér Csanád, Vincze Gergő, Kozma Zsolt.

A Sapival már korábban lejátszottuk a hazai mérkőzéseinket, ezeken sem született meglepetés.

Gyergyói Hoki Klub-Sapientia U23 5–1 (3–1, 1–0,1–0)
Gólszerzők: Silló Arnold (12. perc), Chris Bodó (15., 18.), Császár Hunor (24.), Daniel Trancă (44.) illetve Kedves József (19.)
Gyergyói Hoki Klub-Sapientia U23 5–0 (1–0, 2–0, 2–0)
Gólszerzők: Devin DiDiomete (15. és 23. perc), Sébeastien Sylvestre (22., 55.), Szigeti Ákos (48.)

Az erőltetett menetelés, a román bajnokik sorozata a Steaua elleni csatákkal zárult. Akkor ugyan már együtt volt a játékoskeret, de gondolni kellett a következő Erste Liga hétvégére is, amikor a BJA, a Fradi és az UTE érkezett Gyergyószentmiklósra. Emiatt rotálta a csapatot a stáb. A megerősödött Steaua az első meccsen megérdemelten nyert, a másodikon kétgólos hátrányból visszajöttünk, de egy utolsó percben történt hiba miatt vereség lett a vége.

Romániai jégkorongbajnokság 2022. 11. 22. és 23.
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 4–7 (0–2, 3–4, 1–1)
,
Gólszerzők Chris Bodó (23.), Silló Arnold (37.), Szigeti Ákos (40., 58.), illetve Péter Zsolt (3.), Roman Alexejev (20., 22., 31.), Mihai Georgescu (26. és 46.), Andrej Mikhnov (34.).
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 2–3 (0–2, 2–0, 0–1)
Gólszerzők: Györfy Tihamér (27.), Silló Arnold (38.), illetve Csergő Hunor (10.), Péter Zsolt (17.), Alexander Vaszilev (60.)