Zsinórban három mérkőzést nyert meg U20-as csapatunk a Sapientia U23 hasonló korosztályú együttesével szemben a romániai U20-as jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a fiataljaink megszerezték az aranyérmet.

Három győzelemre volt szükség a romániai U20-as bajnokság döntőjében a bajnoki cím megszerzéséhez, ezt pedig az első három meccsen be is húzta a Gyergyói Hoki Klub.
Így a magyar U21-es bajnokságban megszerzett arany után a hazai sorozat után is a legjobbnak bizonyultak a piros-fehér fiatalok.
A GYHK Junior–Sapientia U23 döntő harmadik mérkőzésére szerda este került sor Gyergyószentmiklóson, ahol Gál Tihamér révén hamar előnybe kerültek a házigazdák, de erre Nagy Tamás még az első szünet előtt válaszolt is.
A második játékrész ismét egy gyors gyergyói góllal indult, Gál Szilárd talált be rögtön az első akcióból, és az állás így is maradt egészen a véghajráig. A Daradics Csaba, Zsók Levente és Kozma Zsolt edzőhármas által irányított GYHK ötperces emberhátrányba került a harmadik harmad második felében, de a felcsíki csapat nem tudta kihasználni ezt, és mielőtt letelt volna a kiállítás, Salamon Róbert üres kapus góllal eldöntötte a találkozót és a bajnoki cím sorsát.
